Daniel Černý k náhradám mzdy

dandopisNa radnici už chodí dopisy pro primátora Daniela Černého, ale ti, kterým vítězství PRO Chomutova zkazilo vyhlídku na dobré obchodní příležitosti, se snaží z Dana před dalším hlasováním udělat zloděje. Říkali jsme si, že ve vánočním čase politikou nebudeme otravovat, sundali jsme i reklamní bannery, ale nezbývá než reagovat na zprávu o vysokých náhradách pro Danova zaměstnavatele.

„Anonymní pisatel, který prý náhodou zabrousil na stránky města, upozornil na to, že firma, v které pracuji jako obchodní ředitel, si nárokovala k padesáti tisícům Kč za čas, který jsem strávil prací zastupitele.
Samozřejmě je jasné, že se jedná o zákonný nárok zaměstnavatele na náhradu mzdy, kdy se zastupitel účastní práce, kam je městem nominován. Musí jí fakturovat včetně všech odvodů za zaměstnavatele i zaměstnance, které činí přes 50% a které se vrací zpět státu.

Uvedená částka se týkala náhrad za 2 čtvrtletí.

Refundaci si firma nárokovala hlavně kvůli mé práci ve výběrové komisi projektu Sídliště, místo pro život. Tam jsme trávili poměrně hodně času při posuzování kvalifikačních předpokladů jednotlivých účastníků výběrového řízení, kdy jsme například přeměřovali, jestli firmy dodaly dostatečně velké vzorky umělého trávníku a skoro jsme přepočítávali počet vláken na centimetr čtvereční. Na tuto práci, kterou zvládne každý úředník jsme byli nominováni 2 zastupitelé s vysokou specializací. S velkou trpělivostí společně s dalšími členy komise jsme práci odvedli.
Přitom k tomu nejdůležitějšímu, rozbalování obálek s nabídkovou cenou, při kterém především může dojít k neférovému ovlivňování zakázek, nebyl přizván žádný zastupitel ani pracovník magistrátu. To je dle mého názoru ještě větší pochybení než dnes tak známé losovačky.

Když jsem tento postup v rámci zastupitelstva zpochybňoval, dostal jsem z vedení města odpověď „že je to přeci jen formalita“.

Ano, v tomto období, kdy jsem plnil radnici roli užitečného vola, jsem vyzval zaměstnavatele, aby si nárokoval refundaci mzdy.

Ve zbytku celého volebního období jsem pracoval pro Chomutov ve všech komisích bez uplatňování náhrad mzdy.

Podotýkám, že do politiky jsem přišel zajištěn. Proto jsem všechny odměny zastupitele věnoval na dobročinné účely. Zeptejte se třeba v chomutovském zooparku, v Asociaci PRO handicap, v jeslích a mateřské škole Raduška v Kadani nebo v o.p.s. Člověk v tísni.

Do místní politiky opravdu nejdu kvůli pěnězům, mám jich dost a nemám rád přepych. Ve svém profesním životě jsem toho dost dokázal, ale ke spokojenosti mi chybí hlavně to, že Chomutov není dobrým místem k životu a že za předchozích vlád z jeho rozpočtů zbytečně a nečestně zmizely desítky milionů korun.

Omlouvám se, že nebudu diskutovat na různých internetových fórech, internet používám jen k užitečné práci. Ale rád se s vámi potkám osobně, volejte mi (732 406 166) nebo napište (info@daniel-cerny.com).“