Dopis Bohuslavu Sobotkovi

dopis(Chomutov, Litvínov, 25. listopadu 2014) Daniel Černý ze sdružení PRO! CHOMUTOV a Petr Globočník z volebního uskupení Zelení PRO Litvínov dnes zaslali dopis předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. V Chomutově i v Litvínově došlo k nakupování hlasů ve volbách pro ČSSD. Černý a Globočník žádají předsedu sociální demokracie, aby dostál svým slovům o očistě strany v Ústeckém kraji.

Pan premiér na konci minulého roku v rozhovoru uvedl, že ČSSD v Ústeckém kraji potřebuje radikální změny a že prostor ve straně musí dostat lidé, kteří nejsou spojeni s kartelem, který zde fungoval v minulých letech. Tato slova nám dala naději změn k lepšímu. Nakupování hlasů pro ČSSD ovšem ukázalo, že plánované změny byly málo radikální, a to je ke škodě všech obyvatel měst, kde „stará“ sociální demokracie vládne,“ řekl k tomu Daniel Černý, volební lídr sdružení PRO Chomutov.


„Samozřejmě je vnitřní záležitostí ČSSD, jaké osobnosti jí v regionu reprezentují. Pokud je ale strana spojena s kriminálními činy, které navíc útočí na samotnou podstatu demokracie, tedy na svobodné hlasování ve volbách, nemůžeme zůstat nečinní. Víme, že většina politiků v sociální demokracii jsou slušní lidé, ale také víme, že v Ústeckém kraji se potýkáme s těmi sociálními demokraty, kteří nejednají v souladu s ušlechtilými sociálně demokratickými hodnotami,“ dodal k tomu Petr Globočník.