Jdeme do toho znova! Tentokrát v široké koalici

Do komunálních voleb v Chomutově zasáhne široká koalice. V čele silného bloku nezávislých kandidátů a politických stran stojí bývalý primátor Daniel Černý.

Hnutí PRO Chomutov, které v posledních volbách vyhrálo s velkým náskokem, spojí síly s několika politickými stranami. Společnou kandidátku budou tvořit lidé z PRO Chomutov, Pirátů, STAN, TOP 09, Zelených, KDU-ČSL, JSME PRO! a nezávislí kandidáti.

Lídrem a kandidátem na primátora bude Daniel Černý, který už město vedl, následně byl sesazen bývalými koaličními partnery a opozicí. „Zase do toho jdeme. Pro Chomutov jsme udělali hodně dobrého, ale i kvůli puči jsme toho dost nestihli. Chceme pro Chomutov to nejlepší a věříme, že nám Chomutováci znovu dají důvěru,“ říká Daniel Černý.

PRO Chomutov má určitě na co navazovat. „Podařilo se nám ukončit skandální podnájem Kamenčáku a stopli jsme i další nevýhodné smlouvy. Odkryli jsme drancování městské policie, zrušili hazard, zvýšili možnost občanů přímo rozhodovat o městě, zprůhlednili jsme městské zakázky a zachránili trolejbusovou dopravu. Zůstává ale dost věcí, které bychom chtěli vylepšit. Ať už je to žalostný stav chomutovské nemocnice, mrtvé centrum, bydlení v městských bytech, situace na sídlištích a další,“ vypočítává Daniel Černý.

Na kandidátce se objeví kandidáti různých uskupení. Spojuje je to, že chtějí pracovat pro město a jeho občany. „Jsme parta lidí, kteří si řekli, že chceme dělat pro Chomutov. Nestojí za námi žádné byznysové zájmy nebo lobbistické skupiny, jsme jen Chomutováci, kterým není jedno, co se v našem městě děje. Kvůli převratu na radnici se do vedení města vrátili lidé spjatí s nechvalně známou koalicí ČSSD ODS, která si rozparcelovala a zprivatizovala město pro sebe. My říkáme jasně, návrat starých časů nechceme. Chceme moderní a sebevědomý Chomutov, kde se lidem dobře žije,“ má jasno Daniel Černý.

Chomutováci půjdou volit ve dnech 5. a 6. října.