TZ: Piráti opět útočí na chomutovský rozpočet

(Chomutov, 20. listopadu 2017) Chomutovští zastupitelé budou na svém dnešním jednání opět řešit financování soukromého hokejového klubu Piráti Chomutov a.s.. Na jednání budou dva materiály, z kterých pro město plynou významné finanční závazky právě k hokejovému klubu.

Akciová společnost Piráti Chomutov město žádá o schválení nového splátkového kalendáře. Ten by splatnost již poskytnuté půjčky ve výši 12, 5 milionu Kč prodloužil z původních 6 měsíců na 10 let. Navíc Piráti požadují osvobození od úroků.

„Nic takového nemůžeme jako zodpovědní zastupitelé schválit,“ komentuje žádost Marian Bystroń z opozičního hnutí PRO Chomutov. „Jedná se o výrazně nesystémový krok, který podporuje dlužníky v tom, aby nespláceli. Na programu dnes máme pokutu jezdeckému klubu za pět dní zpoždění při vyúčtování dotace. Zároveň budeme řešit nesplácení 12, 5 milionové částky a prodloužení splatnosti o 9, 5 roku. Jedná se zjevně o výrazně nerovný přístup,“ podotkl Bystroń.

To ovšem není jediný finanční bonus, který vedení města pro Piráty plánuje. Náměstek primátora David Dinda, který byl profesně spjatý právě s hokejovým klubem, hodlá zastupitelům předložit návrh Memoranda o podpoře vrcholového sporu ve městě Chomutov. To má osmi vybraným sportovním klubům pro příští rok zajistit celkem 16 milionů korun. Z toho 12, 5 milionů má inkasovat společnost Piráti Chomutov, a.s.

„Podpora města má být směřována do aktivity dětí a mládeže. Podpora vrcholového sportu není veřejný zájem a pokud má město volné prostředky, má je investovat do podpory škol včetně výrazného navýšení částky na udržení bakalářského studia na místní průmyslové škole,“ shrnul postoj zastupitelského klubu hnutí PRO Chomutov Marian Bystroń.