Primátor Dan Černý, náměstek Marian Bystroň

Daniel Černý primátor a Marian Bystroň (na fotografii) jeho druhý náměstek. Takto by měli v pondělí hlasovat přinejmenším koaliční zastupitelé. Dle dohody místo prvního náměstka bue vykonávat Marek Hrabáč (ANO). V jedenáctičlenné radě města bude mít PRO Chomutov šest zastupitelů, KSČM tři, hnutí ANO dva.
Přikládáme ještě dnešní tiskovou zprávu týkající se návrhu na úplný zákaz hazardu.

TZ: Druhým náměstkem chomutovského primátora bude lékař Marian Bystroň; hned na prvním zastupitelstvu navrhne úplný zákaz hazardu

(Chomutov, 26. února 2015) Na pozici druhého náměstka chomutovského primátora koalice PRO Chomutov, ANO 2011 a KSČM navrhne kardiologa Mariana Bystroně. Zastupitel hnutí PRO Chomutov naposledy působil na Klinice kardiologie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. V politice není nováček. V letech 1998-2002 byl chomutovským zastupitelem za Unii svobody, mezi lety 2012 a 2014 zastupoval krajskou opozici v dozorčí radě Krajské zdravotní.

Marian je velmi schopný manažer a dobrý analytik. Pro nový tým ve vedení města bude výraznou posilou,“ řekl k tomu Daniel Černý, koaliční kandidát na primátora.

Marian Bystroň bude pracovat jako neuvolněný náměstek, město bude stát méně peněz. „Nemohu si dovolit zcela zůstat mimo svůj obor, a tak se přinejmenším jeden den v týdnu budu stále věnovat medicíně,“ dodal k tomu Bystroň s vysvětlením, že práci pro město věnuje i svůj volný čas.

Již na ustavujícím zastupitelstvu 2. března nový náměstek předloží zastupitelům vyhlášku o úplném zákazu hazardu v Chomutově. „Současná radnice tvrdí, že tvrdě bojuje proti hazardu, nabízí ale jen polovičaté řešení problému. Vedení obce sice zakázalo provozování automatů, ale ostatní formy hazardních her jako kasina kupodivu vůbec neomezuje. Po zákazu automatů lze očekávat, že se provozovatelé pokusí přejít na jiný druh hazardu a nám logicky nezbývá, než prosadit jeho úplný zákaz,“ řekl Bystroň.