TZ: Vyjádření Hnutí PRO Chomutov ke změnám na chomutovské radnici

(12. prosince 2016, Chomutov) Chomutovská radnice zažila tradiční předvánoční otřes. Protikorupční hnutí PRO Chomutov přišlo o primátora, náměstka a všechny radní a to v době, kdy se členové hnutí jasně vymezili proti dva a třiceti milionové dotaci hokejovému klubu Piráti Chomutov. Zároveň zástupci hnutí činili kroky, které měly vést k ukončení nevýhodných smluv, z kterých těžily i firmy zastupitelů ze strany Nový sever.

Za odvolání radních z hnutí PRO Chomutov stály všechny ostatní strany, tedy KSČM, ČSSD, ANO. KSČM změny v radě iniciovalo a exprimátor Jan Mareš pak navrhl odvolání radních z hnutí PRO Chomutov.

„Ukončili jsme nevýhodný podnájem Kamencového jezera, odmítali jsme poskytnout desítky milionů korun nad rámec běžné každoroční podpory hokejovému klubu a chystali jsme nové výběrové řízení na správu bytového fondu, kterou doteď prováděla firma zastupitele za Nový sever,“ shrnul některé z možných důvodů odvolání Daniel Černý.

Odvolaný náměstek primátora Marian Bystroń se nepodivoval nad hlasování Nového severu, ČSSD ani komunistů.“Jen hnutí ANO opět ukázalo, že nedokáže u některých svých zastupitelů garantovat odolnost proti korupci. Vypadá to, že podobně jako v Ústí nad Labem někteří členové svou roli nezvládli. Město opět přebírají političtí piráti a to ve stylu, který tu známe z dob stamilionových podvodů na Zadních Vinohradech. Nyní jde o desítky milionů korun a ne pouze na hokej,“ vysvětlil Bystroń.