Vyjádření ke koalici ANO, Nový sever a KSČM v Chomutově

V pátek 9. listopadu, jsem se, stejně jako vy, dozvěděli o vzniku nové – tedy přesněji staronové – koalice ANO, Nového severu a komunistů. Není to pro nás bohužel velkým překvapením. Přestože jsme do povolebních vyjednávání vstoupili s veškerou zodpovědností, realisticky a otevřeně, druhé strany měly podle všeho jasno již od začátku. Nenabízelo se mnoho variant. Již před volbami jsme si řekli, že s komunisty a s SPD vyjednávat nebudeme. Možnost sestavit koalici bez komunistů tu však byla. My jsme se ze svých chyb poučili a podruhé bychom se s komunisty nepaktovali.
Co to znamená pro nás a naše voliče? PRO! Chomutov skončil ve volbách jako druhý, máme devět zastupitelských mandátů, jasný závazek a neutuchající chuť pracovat pro město.
Při vědomí opakující se narudlé chomutovské koalice nás o to víc těší úspěch našeho bývalého lídra Přemka Rabase v senátních volbách. Věříme, že Chomutov má nyní v horní komoře parlamentu to nejlepší možné zastoupení a hlas, který bude slyšet.
Všem našim voličům ještě jednou děkujeme za podporu a těšíme se na setkávání s nimi na jednání zastupitelstva a především v každodenním společném posouvání Chomutova k naplnění vize města, kde se dobře žije.